Kuidas Hoida Oma Last Hõivatud, Kui Ema Tahab Lõõgastuda

Sisukord:

Anonim

Mõnikord on inimesel vastupandamatu soov olla üksi iseendaga. Võtke vaikselt tassi teed, istuge vähemalt pool tundi arvuti taga, vaadake oma lemmiksaadet. Aga kui olete 2-3-aastase lapse ema, siis võite seda ette kujutada ainult unes. Laps jälgib sind pidevalt. Kuidas saaksite hakkama ja eraldaksite endale vähemalt 15-20 minutit päevas?

Kuidas hoida oma last hõivatud, kui ema tahab lõõgastuda

Juhised

Samm 1

Paluge lapsel tuua teisest toast kollane jänes, punane veoauto või rong. Nende mänguasjade otsimine võtab veidi aega ja on võimalik, et laps jääb kauemaks, tundes mänguasjade vastu huvi. Kui ta täidab teie soovi, andke talle uus ülesanne - laske tal kanda viit ümmarguse kujuga või tähega "R" algavat eset. Mida vanemaks laps saab, seda raskemad peaksid olema ülesanded. Lisaks sellele, et laps teid häirib, treenib laps ka tähelepanelikkust, mälu, kordab loendamist, tähti, kujundeid, värve.

2. samm

Korraldage lapsega ülesandemänge. Las ta sööb kõiki mänguasju, asetab nukud voodisse või sõidab kõik autod garaaži. Pakkuge tööriistu ülesannete täitmiseks. Näiteks puhas tühi toidupurk, kust ta loomi toidab, või raamat, mis tuleb nukkudele ette lugeda.

3. samm

Hankige endale "võlukott". Pange sellesse kotti väikesed mänguasjad, tühjad viaalid, paelad, plastpudelikorgid, puhas veeris ja helmed. Kõik, mis on tarbetu tühiasi täiskasvanutele, ja hämmastavad aarded lastele. Lisaks on teie kodus tõenäoliselt vanade riietega kotid, tarbetute ehetega karbid või juuksenõelad. Sellise koti saanud laps jätab teid kindlasti 20 minutiks rahule. Värskendage sisu perioodiliselt, lisage midagi uut ja ärge andke seda oma lapsele liiga sageli. Ärge mingil juhul unustage nende esemete ohutust lapse jaoks. Andes selle aarde tema kätte, peate olema tema elu ja tervise suhtes täiesti rahulik.

4. samm

Õhtuti telerit vaadates tehke harjumuseks lõigata ilusaid pilte vanadest ajakirjadest, pakenditest jms. See rahustab teid ja 4-5-aastane laps võib selliste piltide vastu väga huvi tunda.

5. samm

Kui laps on kindel, et kasutab sellist tööriista nagu käärid, kinkige talle mittevajalikke ajalehti või ajakirju. Las ta lõikab pilte, rebeneb, teeb mida tahab.

6. samm

Kõige tavalisem ja tõhusam viis üksinduse saavutamiseks on lapsele multifilmide mängimine. Võite kasutada audioraamatuid, slaidiseansse jne. Kuid see meetod ei ole areneva organismi tervisele kõige kasulikum. Proovige seda kasutada harvemini.

7. samm

Võite proovida paluda lapsel end aidata - pühkida tolm, sorteerida teravilja, panna mõned asjad oma kohale.

8. samm

Paluge väikelapsel minna kööki ja vaadata, kas veekeetja keeb või milline tuli pesumasinal põleb. Võite paluda aknal midagi vaadata - võimalusi on palju, üks tingimus - ärge unustage lapse ohutust.

9. samm

Võite anda oma lapsele võimaluse teha seda, mida teete. Te loete - isegi kui ta vaatab oma raamatus olevaid pilte. Istud arvuti taga - anna talle vana klaviatuur, lase ka sellel klahve vajutada.

10. samm

Samuti saate ostetud mänguasja enda aitamiseks kasutada. Ärge oodake, kuni laps sellega piisavalt mängib, ja tal hakkab see igav, eemaldage see mõneks ajaks. Las nad puhkavad üksteisest. Hiljem võib see teile jälle kasulik olla, kui teie tähelepanu kõrvale juhtida.